Beğen
12
2

Salgın

-

Contagion

Salgın
SİTE PUANI : 7.6
Salgın 7.6 / 10 7 kullanıcı oyu.
  • Süre: 106 Dk.
  • Vizyon: 2011
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 5036
  • Favori: 0
  • İMDB: 6.6
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Uluslararası bir yolcu, havaalanının barında kredi kartını garsona vermeden önce çerez kasesine uzanır. Bir iş toplantısı tokalaşmalarla başlar. Kalabalık bir otobüste bir adam öksürür... Bir temas. Bir an. Ölümcül bir virüs bulaşmıştır.
Beth Emhoff (Gwyneth Paltrow), Hong Kong'daki bir iş gezisinden Minneapolis'e döndüğünde uzun yolculuğun kendisini sarstığını düşünür. İki gün sonra, Acil Servis'te ölür ve doktorlar şok ve matem içindeki kocasına (Matt Damon) bunun nedeni hakkında en ufak bir fikirleri olmadığını söylerler.
Çok geçmeden, başkaları da aynı gizemli semptomları göstermeye başlar: Yoğun öksürük ve ateş, ardından gelen nöbet, beyin kanaması... Ve nihayetinde ölüm. Minneapolis, Chicago, Londra, Paris, Tokyo ve Hong Kong derken, vakaların sayısı hızla artar: Bir vaka önce dört, sonra on altı, ardından yüzler ve binler olur. Ortalama bir günde gerçekleşen sayısız insan etkileşimiyle güçlenen salgın tüm ülkelere yayılır. Küresel bir salgın patlak verir.
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'ndeki (CDC) araştırmacılar mutasyon geçirmekte olan bu benzersiz biyolojik patojeninin kodunu çözmek üzere harekete geçerler. Müdür Yardımcısı Cheever (Laurence Fishburne) kendi kişisel kaygılarına karşın, büyümekte olan paniği yatıştırmaya çalışır ve genç, cesur bir doktoru (Kate Winslet) tehlikeye atmak zorunda kalır. Diğer taraftan, olası bir aşı ve onu ilk kimin elde edeceğine dair oluşan şüphelerin arasında, Dünya Sağlık Örgütü'nden Dr. Leonora Orantes (Marion Cotillard) karşı karşıya oldukları şeyin kaynağını bulmak üzere bir bağlantı ağı oluşturmaya çalışır.
Ölü sayısı artar, ve insanlar çökmekte olan bir toplumda gerek kendilerini gerek sevdiklerini korumak için mücadele ederken, aktivist bir blogcu (Jude Law) halka gerçekten ne olduğuna dair doğruların söylenmediğini iddia ederek, virüs kadar hızla yayılan bir paranoya ve korku salgınını tetikler.
 Film Etiketleri:
Yorum Alanı 5 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Isaac 15 Mart 2020, Pazar
Super bi film
Ayni korona virus
Avatar
Ziyaretçi
akadirag 15 Mart 2020, Pazar
2011 Yılından günümüze ışık tutan ünlü oyuncularla dolu belgesel tadında ortalama bir film
Avatar
Ziyaretçi
Zafer 16 Mart 2020, Pazartesi
-- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --
yemeği beğendim dur aşçıyla tanışayım tebrik edeyim gibi entel kuntel işlere girersen ölürsün.
Avatar
Üye
  serap 16 Mart 2020, Pazartesi
Güzel propaganda yapmışlar. 10 yıl önceden ön almışlar resmen:

1) Eğer bir aktivist (blogger, yotutuber vs) CDC ya da WHO’yu eleştiriyorsa, bilin ki rüşvet alıyordur. CDC ya da WHO’da en ufak bir yolsuzluk dönmez :)
2) Büyük bir salgın durumunda, en iyi mücadeleyi Amerikalılar yapar. Aşı bulunacaksa Amerikalılar bulur. Komünizm gelecekse Amerikalılar getirir :)
3) Büyük devletler virüsü bir biyolojik silah olarak üretmezler. Tamamen kendiliğinden oluşur. (Domuzdan, kuştan, yarasadan) Bu tip virüslerin bir biyolojik silah olduğunu iddia edenler, komple teorisyenidir, vatan hainidir, fetöcüdür :)
Avatar
Üye
  orhanveli 16 Mart 2020, Pazartesi
kesinlikle kötü olmayan, gerçekçi bir filmdir ve şahsen izlediğime de hiç pişman olmadım